Strona głównaEsportVirtus.pro pewnie meldują się w półfinale SL i-League Invitational Shanghai

Virtus.pro pewnie meldują się w półfinale SL i-League Invitational Shanghai

Chociaż pierwszego dnia Polacy mieli sporo problemów, to dzisiaj niemal wszystkie zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. W drugim meczu o 1. miejsce w grupie Virtus.pro nie dali żadnych szans Renegades, dzięki czemu mają już pewny udział w półfinale.

Mecz rozgrywany był w systemie BO3. Pierwszą mapę wybrali zawodnicy Renegades. Zdecydowali się na Cobblestone’a, co mogło budzić pewne wątpliwości. W końcu nasi rodacy od zawsze byli na niej mocni. Znalazło to potwierdzenie w samej grze. Chociaż początkowo można było jeszcze mówić o wyrównanej stawce, to ostatecznie Neo i spółka zakończyli pierwszą połowę prowadzeniem 10:5. W drugiej części tej mapy  pozwolili rywalom tylko na ugranie jednego punktu i pewnie zwyciężyli 16:6.

Nieco inny przebieg miała druga mapa, tym razem wybrana przez Polaków. Na Inferno od początku mieliśmy do czynienia z bardzo wyrównanym meczem. Drużyny niemalże zdobywały punkt za punkt i żadnej nie udawało się odskoczyć z wynikiem. Ostatecznie to Virtus.pro prowadzili 8:7, ale taki wynik kompletnie niczego im nie gwarantował. Na szczęście druga połowa była już dużo lepsza w wykonaniu naszych rodaków. Chociaż nie obyło się bez nerwów, to jednak wynik 16:11 należy uznać za pewne zwycięstwo.

W ten sposób Polacy awansowali już do półfinału SL i-League Invitational Shanghai, w którym zmierzą się z drugą drużyną z grupy A. Będzie to wygrany z pojedynku Heroic – Spirit. Półfinały zostaną rozegrane jutro o godzinie 9:00 oraz 12:00 czasu polskiego. Virtus.pro zagrają w tym pierwszym.