Strona głównaEsportAstralis nie dają szans Natus Vincere w finale DreamHack Marseille

Astralis nie dają szans Natus Vincere w finale DreamHack Marseille

S1mple bardzo pomógł swoim kolegom z NaVi podczas półfinału z Gambit, ale niestety na Astralis nawet jego forma okazała się niewystarczająca. Po zaskakująco jednostronnym finale DH Marseille to Duńczycy mogli się cieszyć z wygranej.

Cały finał zamknął się w dwóch mapach – Nuke oraz Inferno. W pierwszej połowie zawodnicy NaVi mogli się poczuć jak ich przeciwnicy z Gambit w półfinale – zostali niemal całkowicie zdominowani i przegrywali aż 2:13. Mimo faktu, że NaVi zdobyli pistoletówkę w drugiej połowie, Astralis od razu odpowiedzieli w rundzie force i byli już tylko o krok od zapewnienia sobie zwycięstwa – co skwapliwie wykorzystali przy pierwszej rundzie mapowej.

Na Inferno lepszy start mieli zawodnicy NaVi, ale co z tego, skoro kilkanaście minut później to Astralis miało już poważną przewagę. Druga wygrana przez NaVi pistoletówka na tej mapie pozwoliła im nieco zbliżyć się do rywala, ale w końcówce Astralis opanowali sytuację i spokojnie doprowadzili do drugiej wygranej, sięgając tym samym po puchar i nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy dolarów.