Strona głównaWiadomościDeepCool chwali się kozacką obudową QuadStellar Smart Case

DeepCool chwali się kozacką obudową QuadStellar Smart Case

Mimo, że jest to konstrukcja o słusznej wadze i rozmiarach, to gracze zabijaliby się o jej względy. Nie znajdziemy podobnej obudowy o tak interesującym wyglądzie i organizacji przestrzeni.

Przy wyborze obudów zwracamy szczególną uwagę na to, by nie zajęły zbyt dużo wolnego miejsca. Porzucilibyśmy jednak utrwalone zasady, gdyby pod naszymi drzwiami czekał model DeepCool QuadStellar Smart Case. To jedyna taka konstrukcja, która została zbudowana w oparciu o swobodę kompletowania komputera, regulację ciepła, czy też inteligentne zarządzanie wbudowanym chłodzeniem.

O jej niezwykłości możemy rozprawiać przede wszystkim w obrębie zewnętrznej i wewnętrznej budowy. Została podzielona na 4 strefy, a każda z nich stanowi azyl dla różnych elementów komputera. Do środka możemy wpakować wszystkie rodzaje płyt głównych od Mini-ITX po największe E-ATX. Ponadto ugości wiele dodatkowych podzespołów, tudzież wydzielając dla nich specjalne zatoki.

Obudowa pomieści 3 karty graficzne o długości 38 cm, łącznie 8 dysków do magazynowania danych (8x 3,5″ + 5x 2,5″), a także wydajny zasilacz, który otrzyma wyjątkowe miejsce. Tu warto również wspomnieć o referencyjnym chłodzeniu dołączonym do zestawu – 5 wentylatorów wykonanych w standardzie TF120. Aby zachować odpowiednią regulację temperatury producent zamontował 1 wirnik z tyłu i 4 z przodu obudowy o średnicy 12 cm.

Niewielkim kłopotem może okazać się brak miejsca na montaż wysokiego chłodzenia CPU (do 11 cm), lecz przy tego typu konstrukcji grzechem byłoby nie zamontować wodnego układu chłodzenia. W QuadStellar możemy zastosować formaty chłodzenia 36/24/12 cm na przodzie i 24/12 w centralnej części obudowy.

Natomiast ręczna regulacja pracy chłodzenia i podświetlenia RGB pozwala wierzyć w doskonałość projektu. Za pomocą np. smartfona, obsługując autorską aplikację mobilną, możemy dopasować pożądaną temperaturę do głośności pracy i ustawić tryb luminacji.

Nie da się zaprzeczyć, że obudowa DeepCool jest jedyna w swoim rodzaju. Niestety wyróżnia ją nie tylko wygląd i możliwości, ale również astronomiczna cena. W momencie rozpoczęcia sprzedaży – a będzie to około lutego – zapłacimy za nią około 400 dolarów.               

Źródło: hexus.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię