Testy i wydajność

Strona głównaRecenzjeHardwareHyperbooka X77 - test gamingowego laptopa w warunkach bojowych

Hyperbooka X77 – test gamingowego laptopa w warunkach bojowych

Testy i wydajność

Hyperbook X77 został wyposażony w kartę graficzną RTX 2080 i desktopową wersję procesora Intel Core i7-8700K. Jest to jednostka 6-rdzeniowa, 12-wątkowowa. Zaplecze techniczne stanowiło 32 GB pamięci operacyjnej.

Na pierwszy ogień poszedł 3D Mark i Fire Strike. W testach zanotowaliśmy 20 485 punktów.

W Time Spy ostateczny wynik wyniósł 9197.

Kolejny test przeprowadziliśmy w Cinebench R15

Następnie przyszedł czas na zweryfikowanie wydajności dysków SSD w AS SSD.

Tak jak wcześniej wspominałem, Hyperbook X77 został przez nas przetestowany w warunkach bojowych jako maszyna do obsługi gogli VR Pimax w połączeniu z bieżnią Viruix Omni. Goście odwiedzający stanowisko przez cały dzień grali w Zero Killed. Przez 4 dni nikt nie skarżył się na spadki płynności, a sam komputer dzielnie walczył, bez żadnych przycinek czy zawieszeń.

Hyperbook X77 bez najmniejszego problemu pracował przez ponad 8 godzin dziennie z uruchomioną grą i obsługą VR. Gogle wyświetlały obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli dla każdego oka. Podczas wykonanych testów średnia liczba klatek na sekundę wynosiła od 85 do 90 czyli bardzo płynnie.

Z kolei w Wiedźminie 3, przy ustawieniach Uber z Hair Works średnia liczba klatek na sekundę wynosiła 108. Maksymalnie zanotowaliśmy 138 FPS. w najbardziej gorących momentach FPS spadał do 86.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

3 KOMENTARZE

  1. Kupiłem miesiąc temu mojego x77 z biedniejsza konfiguracja 9600k rtx2060 16gb hyperx mp510 960gb. Fakt plastik fantastik w porównaniu do mojego starego już wysłużonego MSI gt70 0nc ale może być. Duży plus chłodzenie które jest niesłyszalne, szybko można włączyć tryb maksymalny wiatraków i słychać ich moc. Porażka to jest gniazdo LAN za boku laptopa. Trochu się czeka na realizację zamówienia u niebieskich, czekałem 10 dni a zamawiałem sam kadłubek. Generalnie w działaniu systemu nie odczułem naradzie jakiegoś ekstra przyrostu prędkości ale w grach to już widać. Chciałem kupić x77 vel p755tm1-g bo w przyszłości zawsze można będzie wymienić kartę graficzną czy procek, nawet matryce na 4k jak ktoś wypuści 120hz i to jest dla mnie największy plus. Waga mi nie przeszkadza bo tak jak piszesz stacjonarke z monitorem może ważyć ponad 30kg. Jeszcze jeden minus to zasilacz ktorya strasznie krótko kabel idący z zasilacza do laptopa i wejście na 4 pin, jak by był dłuższy tak z 1.5m albo 2 to byłoby idealnie i potrafi się wypiąć przy ruszaniu wtyk z ładowania. I może jeszcze brakuje na obudowie jakiś mikrostykow albo klawiszy dzięki którym.jak.to było w MSI można było.wlaczyc tryb turbo wiatraka lub wyłączyć ekran, takie skróty klawiaturowe. Tak to.polecam każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię