Newstar FPMA-D1330 Black mocno chwyta... (serce) monitor?

Opublikowany: 2017-12-19 przez Captain_Hook

Wstęp

Ergonomia pracy to element dość często zaniedbywany. Czy uchwyt biurkowy FPMA-D1330 Black firmy Newstar może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania komputera?

Newstar to czołowa, holenderska firma zajmująca się produkcją wszelkiego rodzaju uchwytów do telewizorów/monitorów. Na podstawie raportu Icecat, prezentującego liczbę pobrań danych produktów u partnerów, można realnie wskazać zapotrzebowanie na produkty danej marki. Newstar w swojej kategorii zdecydowanie wyprzedził konkurencję. Patrząc na ofertę największych sklepów internetowych w Polsce, da się zauważyć, że tego typu rozwiązania rzeczywiście cieszą się dużą popularnością.

W ofercie holenderskiego producentua do wyboru są produkty z serii

W każdej z nich dostępne są uchwyty mocowane do:

  • biurka;
  • sufitu;
  • ściany

Dzięki uprzejmości polskiego przedstawiciela firmy, redakcja Gaming Society do testów dostała uchwyt pierwszego typu, a dokładniej model FPMA-D1330 Black.

 

Według informacji producenta, jest to uchylny, obrotowy uchwyt biurkowy do płaskich ekranów o przekątnej do 30". Można z jego pomocą umieścić na biurku monitor korzystając z zacisku biurkowego lub przelotki.
Dzięki użyciu technologii Newstar możliwe jest przechylanie o 15°, obracanie całości o 360° oraz każdej sekcji o 180°, co umożliwia dostosowanie mocowania do dowolnego kąta widzenia, by w pełni wykorzystać możliwości płaskiego ekranu.
NewStar FPMA-D1330BLACK ma trzy punkty regulacji. Wysokość jest ręcznie regulowana w zakresie od 0 do 40 centymetrów. Z kolei głębokość w granicach od 4 do 43 centymetrów. Wygodne zarządzanie kablami ułatwia ich poprowadzenie i ukrycie, co pozwala utrzymać porządek w miejscu pracy.

Masa produktu to 9 kg, nie mamy więc do czynienia z jakąś namiastką sprzętu, tylko z uchwytem, który powinien zapewnić stabilność i bezpieczeństwo ekranu. Uchwyt jest przeznaczony do ekranów, które mają wzór otworów VESA 75 x 75 lub 100 x 100 mm, co zapewnia mu szeroką kompatybilność z dostępnymi na rynku monitorami. Różne warianty mocowań da się łatwo dopasować dzięki użyciu płytek adaptera NewStar VESA.

Konkludując, dzięki ergonomicznemu montażowi można uniknąć skarg na plecy i plecy. Produkt firmy Newstar idealnie nadaje się do użytku zarówno w biurach, jak i w miejscu zamieszkania.
Dane techniczne prezentują się następująco:

 

Liczba obsługiwanych monitorów:

Kolor:

Czarny

 Rozmiar obsługiwanych ekranów:

10-30”      

Maksymalna masa ekranu:

9 kg      

Sposób montażu do biurka:

Zacisk/przelotka

Minimalny rozmiar gniazda VESA:

75 x 75 mm

Maksymalny rozmiar gniazda VESA:

100 x 100 mm

Zakres regulacji głębokości:

4 – 43 cm

Zakres regulacji wysokości:

0 – 40 cm

Zakres regulacji wychylenia:

15° 

 

Możliwość obracania całości:

360°

Kąt obrotu poszczególnych sekcji

180°

 

By mieć lepsze wyobrażenie jak wygląda możliwość dostosowania, polecam zerknąć na obrazek poniżej:

Informacja odnośnie zakresu regulacji dostępna jest też tutaj.

Karta produktu uchwytu dostępna jest pod adresem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Na koniec warto wspomnieć o długości gwarancji. 5 lat jej trwania pozwala sądzić, że producent jest pewien swojego sprzętu. Rekomendowana cena to około 500 złotych. Sklepy, które sprzedają testowany produkt znajdziecie tu.

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Zdjęciowo/praktycznie
  3. Podsumowanie

Komentarze

Odpowiadasz na komentarz # - zrezygnuj

Podobne

Ładowanie danych...