Strona głównaKonsolePS 6 – kiedy premiera kolejnej konsoli Sony?

PS 6 – kiedy premiera kolejnej konsoli Sony?

Sony we współpracy z AMD pracuje nad PlayStation 6. Według zapowiedzi ma być ona najpotężniejszą konsolą generacji.

Ekipa serwisu RedGamingTech uzyskała informacje na temat kolejnej iteracji PlayStation. Japończycy chcą by ich kolejna konsola była najmocniejszym urządzeniem na rynku jakie będzie dostępne. W osiągnięciu celu ma im pomóc AMD.

PlayStation 6 ma wykorzystywać najnowocześniejsze technologie AMD. Niestety nie wiadomo jeszcze co dokładnie kryje się pod tym sformułowaniem. Jak na razie nie zostało ustalone jaki procesor i RAM zostaną wykorzystane. Sony prowadzi rozmowy ze studiami deweloperskimi w celu ulepszenia swojego systemu, nad którym firma pracuje już od roku.

Według RedGamingTech, PS6 ma być najpotężniejszą konsolą generacji. Sony chce przebić urządzenia Microsoftu, który przez ostatnie dwie generacje ma mocniejszy sprzęt. Sony tym razem chce na spokojnie podejść do tematu i przede wszystkim bez pośpiechu, tak aby mieć pewność, że to co dostarczy będzie najlepsze.

Konsola ma wspierać ray tracing, path tracing oraz uczenie maszynowe i wykorzystywać AI. Zaprzęgnięcie do roboty sztucznej inteligencji zostanie wykorzystane do lepszego nawiązywania interakcji z postaciami niezależnymi w grach. Premiera PS6 została wyznaczona na 2028 rok. Jak możemy spodziewać się, będzie to grudzień.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię