Wygląd i jakość wykonania

Strona głównaRecenzjeAkcesoriaRecenzja klawiatury mechanicznej SPC GK530 Tournament Cherry MX Red - klasyk w...

Recenzja klawiatury mechanicznej SPC GK530 Tournament Cherry MX Red – klasyk w nowym wydaniu

Wygląd i jakość wykonania

SPC Gear GK 530 Tournament jest kolejną turniejową wersją klawiatury SPC GK530, w związku z tym została pozbawiona bloku numerycznego, który większości graczy jest zbędny. Jeżeli jednak tak jak ja lubujecie się w tabelkach, to SPC nie zostawia nas na lodzie i daje wybór w poprzednich modelach. Tu jednak mamy klawiaturę czysto gamingową, w której liczy się szybkość reakcji oraz mobilność. Dzięki wymiarom 361 x 133 x 28 mm nie mamy problemu z zapakowaniem klawiatury do plecaka i zabrania jej na zawody. Chociaż przeszkodą może okazać się masa urządzenia wynosząca 930 g.

Obudowa pod klawiszami została wykonana z metalu pomalowanego na czarno. To sprawia, że tak jak wcześniej wspominałem, klawiatura jest dość ciężka. Jednak dzięki temu, w połączeniu z gumowymi podkładkami na spodzie urządzenia, idealnie trzyma się biurka i nie ma mowy o przesunięciu nawet podczas ostrych momentów w czasie grania. A jeżeli nie przepadacie za płaskim ustawieniem klawiatury z pomocą przychodzą dwie nóżki. Reszta obudowy wykonana została z czarnego plastiku dobrej jakości. Miłym dodatkiem jest również uchwyt pozwalający na łatwe wyciąganie klawiszy.

Na pochwałę zasługują rynienki pozwalające na ułożenie przewodu klawiatury w jednej z trzech pozycji (lewo, środek prawo), dzięki czemu kabel nie plącze się po biurku. Sam przewód o długości 1,8 metra jest dość sztywny, jednak bez problemu daje się ułożyć na biurku. Dodatkowy oplot zwiększa jego wytrzymałość oraz pełni rolę estetyczną. Klawiatura z komputerem łączy się za pomocą pozłacanego wtyku USB.

Cała konstrukcja jest dobrze spasowania i nie wygina się, ani nie trzeszczy podczas użytkowania. Wykorzystane materiały są dobrej jakości i widać, że mamy do czynienia z kawałkiem solidnego sprzętu a nie taniej, bazarowej chińszczyzny.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Spis treści