Strona głównaRecenzjeAkcesoriaTest monitora AOC Agon AG273QCX - zakrzywione 27 cali pełne niespodzianek

Test monitora AOC Agon AG273QCX – zakrzywione 27 cali pełne niespodzianek

Menu ekranowe OSD

Trzeba przyznać, że w AG273QCX menu ekranowe jest bardzo rozbudowane, a użytkownik ma wiele możliwości nadzorowania ustawieniami monitora. Po opcjach możemy nawigować zarówno gałką umieszczoną na spodzie obudowy, dołączonym przewodowym pilotem, a także aplikacją G-Menu.

Na początek kilka słów na temat przewodowego pilota. Jest okrągły i podświetlony na czerwono.wyposażony został w 9 przycisków. Trzy z nich to skróty pozwalające na przełączenie pomiędzy profilami Gamer 1-3, przycisk OK oraz przyciski kierunkowe pozwalają na nawigację w menu. Taka konstrukcja pilota jest o wiele bardziej udania niż ta zastosowana w modelu AGON AG2551FZ, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Mini joystick, przypominający analogową gałkę z pada do konsoli, również okazuje się strzałem w dziesiątkę. Porusza się on w pięciu kierunkach, dając wygodny dostęp do wszystkich opcji menu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż klasyczny rząd przycisków. Nie ma tu mowy o tym, żeby nie trafić w odpowiedni klawisz. Joystick działa lekko i reaguje prawidłowo na ruchy. Pomimo tego, że umożliwia intuicyjne poruszanie się po menu, to pod nim wyświetlana jest mała ściągawka, która jeszcze bardziej to ułatwia.

Głównym minusem menu, dla niektórych użytkowników, może okazać się brak języka polskiego. Samo menu podzielonej jest na osiem sekcji: Gaming Setting, Lumimancie, Image setup, Color Setup, Audio, Light FX, Extra, OSD Setup.

W zakładce Game Setting mamy możliwość wybrania jednego z sześciu zdefiniowanych trybów gamingowych: FPS, RTS, Racing, Game 1 -3. Zabrakło tu mojego ulubionego czyli RPG. Trzy tryby Game pozwalają na zdefiniowanie ustawień pod swoje potrzeby. To również tutaj znajdują się ustawienia: shadow Control – przydatne w rozświetleniu cieni w grach, Game color – zmieniający intensywność koloru, a także MBR, FreeSync, Overdrive, Low Imput Lag, Frame Counter.

Zakładka Luminance czyli standard, kontrola kontrastu, jasności, możliwość włączenia trybu ECO oraz ustawienia Gamma i DCR. W zakładce Image Setup włączymy tryb HDR. Z kolei zakładka Color Setup daje nam możliwość włączenia trybu LowBlue oraz zmiany temperatury koloru.

W menu audio możemy sterować ustawieniami dźwięku jaki odtwarzany jest przez dwa 5-watowe wbudowane głośniki. Poza głośnością do wyboru mamy zdefiniowane equalizery oraz możliwość ręcznej konfiguracji. Oczywiście nie spodziewajmy się uzyskania efektów rodem ze sprzętu HiFi wysokiej klasy. Jednak same głośniki oraz możliwości konfiguracji są zdecydowanie lepsze niż w innych konstrukcjach.

Zakładka Light daje nam dostęp do tych samym parametrów jakie omawiane były w sekcji Podświetlenie. Pozostałe dwie zakładki – Extra oraz OSD Setup – pozwalają na ustawienie parametrów wyświetlania Menu, wybór wejścia z którego ma być pokazywany obraz przywrócenie ustawień fabrycznych.

Ogólnie samo menu oraz jego budowę oceniam bardzo pozytywnie. Jest ono intuicyjne i łatwe w obsłudze. Zarówno przewodowy pilot, jak i gałka na obudowanie, pozwalają na wygodną nawigację.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Czy mógł by ktoś z Państwa podać najlepsze ustawienia dla tego modelu kupiłem i kolory wydają mi się jakieś takie sprane

  2. Jako jedną z wad monitora autor wpisu wymienił brak sterowników. Artykuł wypuszczony w internety w miesiącu kwiecień 2019. Dziwna sprawa, bo monitor mam od dawna (marzec 2019) i nie miałem problemu ze znalezieniem sterowników na stronie producenta monitora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię