Oprogramowanie

Strona głównaRecenzjeAkcesoriaTest monitora AOC Agon AG273QCX - zakrzywione 27 cali pełne niespodzianek

Test monitora AOC Agon AG273QCX – zakrzywione 27 cali pełne niespodzianek

Oprogramowanie

Kolejną zaletą testowanego modelu jest kompatybilność z oprogramowaniem G-Menu, które pozwala na sterowanie parametrami wyświetlania. W przeciwieństwie do menu OSD, oprogramowanie jest w języku polskim, co z pewnością ułatwi korzystanie niektórym użytkownikom.

Ustawienia dostępne w aplikacji podzielone są na sześć sekcji. Pierwsza z nich pozwala na wybór pomiędzy trzema fabrycznymi trybami gamingowymi: FPS, RTS, Wyścigami oraz konfigurowalnymi trybami Gaming 1-3. Co więcej, uzyskamy tutaj również dostęp do ustawień zaawansowanych, które jeszcze bardziej pozwolą dostosować parametry wyświetlanego obrazu, kolorów oraz podświetlenia. Bardzo dużym udogodnieniem jest możliwość importowania oraz eksportowania zapisanych ustawień. Dzięki temu możemy wykorzystać je również na innym komputerze, podpiętym do tego monitora lub zachować na wypadek konieczności reinstalacji systemu.

Druga zakładka Synchronizacja Gier jest wyjątkowo przydatna dla graczy. Pozwala na dynamiczne i automatyczne przełączanie się pomiędzy profilami w zależności od tytułu, jaki uruchamiamy. Niestety nie radzi sobie z wykrywaniem gier Steam, GOG etc. i każdą z nich musimy ręcznie dodawać. Ale po kilku minutach męczarni mamy wygodę przez resztę czasu.

Zakładka Light FX daje możliwość sterowania efektami podświetlenia. Szczegóły zostały omówione już wcześniej zatem nie będziemy się skupiać na tym ponownie. Tryby LowBlue oraz Eco pozwalają wybrać zdefiniowane tryby wyświetlania obrazu dostosowane do wykonywanej czynności, jak czytanie, przeglądanie Internetu, oglądanie filmu, sportu etc.

Ostatnia zakładka – Monitor – służy do zmiany ustawień pozostałych opcji, od wyboru wejścia przez rozdzielczość, proporcje ekranu po ustawienie skrótów klawiaturowych i przywrócenie ustawień fabrycznych. Dostępność i kompatybilność aplikacji jest zdecydowanie na plus. Niestety, podczas instalacji nie obyło się bez problemu, który może okazać się bardzo kłopotliwy dla użytkowników nowych komputerów. Przy próbie pobrania sterowników urządzenia bezpośrednio ze strony producenta będziemy biegali w kółko. Konieczne okazuje się skorzystanie z dołączonej płyty. O ile ja dysponuję zewnętrznym napędem USB, który czasami ratuje zadek, to zdaję sobie sprawę, że nie każdy będzie miał taką możliwość. Ale to jedyny mankament.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Czy mógł by ktoś z Państwa podać najlepsze ustawienia dla tego modelu kupiłem i kolory wydają mi się jakieś takie sprane

  2. Jako jedną z wad monitora autor wpisu wymienił brak sterowników. Artykuł wypuszczony w internety w miesiącu kwiecień 2019. Dziwna sprawa, bo monitor mam od dawna (marzec 2019) i nie miałem problemu ze znalezieniem sterowników na stronie producenta monitora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię