Testy sieci 2,4 GHz

Czas przejść do konkretów, czyli testów sieci 2,4 GHz. W naszej procedurze zdecydowaliśmy się na sprawdzenie wydajności w trzech lokacjach – pomieszczeniu, w którym znajduje się router, pokoju obok (oba dzieli tylko ściana) oraz bardziej oddalonym salonie. Dokładny schemat możecie zobaczyć na poniżej grafice, gdzie oznaczyłem umiejscowienie samego routera, jak i komputera odbierającego sygnał:

W tych lokacjach sprawdziliśmy dwie rzeczy. Po pierwsze, prędkość Internetu. W mieszkaniu, w którym przeprowadziliśmy test działa Internet o prędkości 300 Mb/s przy pobieraniu plików i 30 Mb/s w trakcie wysyłania. Prędkość mierzyliśmy trzykrotnie, za każdym razem przy użyciu bardzo popularnego narzędzia w postaci strony internetowej SpeedTest.net. Wyniki przy zastosowaniu sieci 2,4 GHz prezentują się następująco:

Po drugie sprawdziliśmy prędkość pobierania plików między dwoma komputerami znajdującymi się w tej samej sieci. PC, na którym znajdował się plik MKV o pojemności 8,74 GB, był podłączony do routera przy pomocy kabla Ethernet. Z kolei komputer, na który pobieraliśmy plik, korzystał z sieci bezprzewodowej. Oto wyniki:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię