Przełączniki, klawisze i podświetlenie

Strona głównaRecenzjeHyperX Alloy FPS - recenzja cenionej klawiatury dla graczy

HyperX Alloy FPS – recenzja cenionej klawiatury dla graczy

Przełączniki, klawisze i podświetlenie

Klawiatura HyperX Alloy FPS wyposażona jest w mechaniczne przełączniki Cherry MX. Nam akurat przyszło testować czerwoną wersję, czyli uznawaną za najbardziej gamingową. Oznacza to niewielką siłę nacisku, potrzebną do aktywacji oraz liniowy charakter. Użytkownik nie otrzymuje informacji zwrotnej o wciśniętym klawiszu, ale za to wszystko dzieje się nieco szybciej. W sprzedaży są również wersje z niebieskimi i brązowymi przełącznikami, które dużo lepiej sprawdzają się chociażby przy wprowadzaniu tekstu. Myślę, że osoby zaznajomione z klawiaturami mechanicznymi doskonale wiedzą, czym charakteryzują się poszczególne wersje Cherry MX. Mniej zorientowanych odsyłamy do naszego poradnika: Wszystko, co musisz wiedzieć o przełącznikach mechanicznych do klawiatur. Dowiecie się z niego jak działają poszczególne wersje przełączników mechanicznych, nie tylko Cherry MX.

Jeśli chodzi o same klawisze, to mają one standardową, uniwersalną budowę. Dzięki temu pasują niemal do każdej klawiatury z przełącznikami Cherry MX. Są lekko profilowane, a powierzchnia została pokryta gumowaną powierzchnią. Czcionka jest bardzo prosta i czytelna. Jeśli chodzi o ułożenie, to mamy tutaj długi Shift, długi Backspace i mały Enter. W zestawie z klawiaturą znajdziemy cztery dodatkowe klawisze WSAD w kolorze czerwonym. Mają one bardziej chropowatą, ale jednocześnie śliską powierzchnię, więc nie każdemu będą odpowiadać.

HyperX Alloy FPS nie jest klawiaturą z podświetleniem RGB. Producent nie przewidział możliwości wyboru jednego z prawie 17 mln kolorów. I nie ma w tym nic złego. Jasne, kolorki są fajne, ale nie mają zastosowania praktycznego. Najważniejsze jest to, że klawisze są dobrze widoczne wieczorem i w nocy, a pod tym względem testowanemu urządzeniu nie można nic zarzucić. Każdy użytkownik może wybrać jeden z kilku efektów oraz intensywność podświetlenia.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Spis treści