Strona głównaWiadomościHardwareIBM zaczyna sprzedawać komputery kwantowe dla "zwykłych" ludzi

IBM zaczyna sprzedawać komputery kwantowe dla „zwykłych” ludzi

Komputery kwantowe przestają już być domeną wielkich, zamkniętych laboratoriów. Teraz może go sobie kupić, teoretycznie, każdy.

Dlaczego teoretycznie każdy? Pytanie pierwsze – po co? Komputery kwantowe nie bez powodu działają w laboratoriach oraz fabrykach. To w takich miejscach przydaje się ich kosmiczna wydajność. Co prawda nie uruchomimy na nim żadnych gier, ale gdyby teoretycznie było to możliwe, to Wiedźmin 3 działałby w rozdzielczości 8K na kilkudziesięciu ekranach. W minimum 60 FPS-ach.

Komputer IBM Q System One jest wykonany ze stali i aluminium, co w połączeniu z elektronicznym systemem stabilizacji zapewnia jego równą pracę. Całość jest osłonięta borokrzemowym szkłem o grubości jednego centymetra.

Drugie pytanie – dlaczego teoretycznie? Ze wspomnianych wyżej powodów. IBM chce kierować swój produkt przede wszystkim do klientów biznesowych, którzy będą w stanie wykorzystać jego możliwe. Choć kto wie, za odpowiednią cenę firma pewnie mogłaby zrobić wyjątek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że firma kupująca IBM Q System One nie zabierze go ze sobą do siedziby. Korzystanie z niego będzie odbywać się zdalnie, za pomocą chmury IBM Cloud.

Trzecie pytanie – za ile? Ta informacja nie została ujawniona. Ale to dobra wiadomość. Raczej nie chcemy tego wiedzieć, a od nadmiaru zer może rozboleć głowa.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię