Już jutro pierwsze mecze finałów ESL Pro League s. 7. Kto wygra pierwszego dnia?

Opublikowany: 2018-05-14 przez Zbigniew "Emill" Pławecki

Jutro w Dallas startują kolejne finały ESL Pro League. Będzie już siódma edycja tego turnieju, z pulą nagród wynoszącą 750 tysięcy dolarów. Zobaczmy jakie emocje czekają na nas jutro.

Pierwszy dzień to seria spotkań BO1, a następnie półfinały drabinki wygranych i dwa mecze drabinki przegranych - te spotkania będą rozgrywane systemem BO3.

Wszystko zacznie się od spotkań Cloud9 z FaZe oraz mousesports z brazylijską formacją Sharks. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że łatwo wytypować zwycięzców poszczególnych spotkań, powinni to moim zdaniem być gracze FaZe oraz mousesports, ale ponieważ CS:GO ma to do siebie, że jest nieprzewidywalny, zobaczymy czy ktoś nie sprawi tutaj niespodzianki. Na zwycięstwo FaZe wskazywałaby chociażby ich ostatnia przekonująca wygrana w turnieju IEM Sydney.

Kolejne będą mecze NRG z Heroic, którzy zastąpili HellRaisers z powodu ich problemów wizowych, oraz MVP PK z Natus Vincere. Jeśli s1mple będzie dalej w tak wyśmienitej formie, w jakiej widujemy go ostatnio, Koreańczycy nie będą mieli z Na`Vi większych szans, natomiast w drugim wymienionym spotkaniu stawiałbym na graczy Heroic.

Następnie zagrają: Liquid z australijskim Grayhound oraz Space Soldiers z Renegades. Jeśli chodzi o pierwszą parę, to teoretycznie silniejszym składem jest Liquid, ale Grayhound ostatnio bardzo dobrze pokazali się na IEM Sydney, psując sporo krwi chociażby SK Gaming. Spotkanie SS z Renegades moim zdaniem będzie jednym z najbardziej wyrównanych, mimo wszystko intuicja podpowiada mi, że obronną ręką z tego starcia wyjdą gracze Space Soldiers.

I dwa ostatnie spotkania tej części 1. dnia to OpTic kontra Astralis oraz SK Gaming vs. NiP. Jeśli chodzi o pierwszą parę, to Astralis znowu są ostatnio w doskonałej formie, co potwierdzili docierając do finału turnieju w Sydney, a OpTic kompletnie nie przypomina dawnej drużyny z Hiko w składzie, więc faworyt tego spotkania jest dla mnie jasny - jest to duńska formacja. Jeśli chodzi o SK Gaming vs. NiP to tutaj możemy mieć kolejne wyrównane spotkanie, ze wskazaniem na NiP - Szwedzi powoli podnoszą się z trapiącego ich od dawna kryzysu, a Brazylijczycy mimo zmian nadal nie potrafią się odnaleźć

17:00 - Cloud9 vs. FaZe
17:00 - mousesports vs. Sharks
18:10 - NRG vs. Heroic
18:10 - MVP PK vs. Natus Vincere
19:20 - Liquid vs. Grayhound
19:20 - Space Soldiers vs. Renegades
20:30 - OpTic vs. Astralis
20:30 - SK vs. NiP
21:40 - 1. półfinał drabinki wygranych
21:40 - 1. mecz drabinki przegranych
01:10 - 2. półfinał drabinki wygranych
01:10 - 2. mecz drabinki przegranych

A jakie są Wasze przewidywania co do tych spotkań? Podzielcie się swoimi typami w komentarzach.

Komentarze

Odpowiadasz na komentarz # - zrezygnuj

Podobne

Ładowanie danych...