Precyzja i oprogramowanie

Strona głównaRecenzjeAkcesoriaLogitech G502 Hero recenzja - jedyny słuszny wybór

Logitech G502 Hero recenzja – jedyny słuszny wybór

Precyzja i oprogramowanie

Logitech G502 Hero został wyposażony w dedykowany sensor Hero 16000, działający z czułością od 100 do 16000 DPI. Co więcej urządzenie zostało wyposażone w pamięć wewnętrzną przechowującą ustawienia przycisków oraz 32-bitowy procesor ARM.

Logitech G502 Hero

Zwykle w tym miejscu omawiam przeprowadzone testy. Jednak nie tym razem. W pierwszej kolejności omówię możliwości jakie daje oprogramowanie Logitech, bo to tu zaczyna się magia.

Logitech G502 Hero

Logitech Gaming Software pozwala na konfigurowanie każdego przycisku oraz wielu innych parametrów naszego gryzonia. Dzięki wbudowanej pamięci, ustawienia możemy przechowywać bezpośrednio w myszy, dzięki czemu możemy podpiąć ją do innego komputera bez konieczności żmudnej konfiguracji. To czyni z G502 sprzęt, który sprawdzi się na turniejach.

Logitech G502 Hero

Aplikacja pozwala na samodzielną konfigurację każdego z przycisków i przypisanie mu nowej funkcji, sekwencji klawiszy lub makr. Lista wyboru jest tu naprawdę długa.

Logitech G502 Hero Aplikacja umożliwia skonfigurowanie trzech profili użytkownika. Dodatkowo w każdym z nich możemy przypisać pięć poziomów czułości DPI – pomiędzy 100 a 16000 – oraz przypisać przesunięcie, wywoływane jednym z klawiszy pod kciukiem. Do wyboru mamy również trzy poziomy szybkości odświeżenia 125/250/500/1000 Hz.Logitech G502 Hero

Kolejna zakładka odpowiada za ustawienia podświetlenia RGB. W przypadku G502 Hero wyróżniono dwa punkty podświetlenia: Logo oraz wskaźnik poziomu DPI. Ten drugi świeci tylko w momencie zmiany profilu lub DPI. Do wyboru mamy cztery efekty oświetlenia: przełączanie kolorów, stałą barwę, oddychanie lub brak podświetlenia.

Ostatnia z zakładek służy do weryfikacji częstości używania poszczególnych klawiszy i wizualizuje to w postaci „obrazu termicznego” Ciekawe narzędzie.

Logitech G502 Hero

To jednak nie wszystko. Przełączając profil wbudowanej pamięci na profile przechowane w komputerze, oprogramowanie pozwala dostosować klawiszologię w zależności od tytułu. Aplikacja automatycznie wykrywa zainstalowane gry i pobiera listę poleceń z danego tytułu. Dalej samodzielnie możemy przypisać te komendy poszczególnym klawiszom.

Sensor optyczny Hero 16000 pozwala nam na bardzo wiele, jednak podczas testów wybrałem kilka najbardziej popularnych czułości: 200/400/800/1600/2400/3200/6400/12000/16000.

Maksymalne prędkości jakie odnotowałem podczas testów zależne były od DPI i wahały się od 2,88 m/s do 4,73 m/s. Częstotliwość odświeżania według specyfikacji G502 wynosi do 1000 Hz i w większości przypadków uzyskany wynik wynosił 999Hz. Momentami zanotowałem również 1000 Hz jednak nie udało mi się tego wychwycić w ostatecznym wyniku na screenie.

Logitech G502 Hero

Duża rozpiętość DPI pozwala na dopasowanie ustawień pod siebie. Dla mnie najbardziej optymalne są wartości z zakresu 1600-2400 DPI. Przy mniejszych wartościach ręka latała po całym biurku z kolei DPI powyżej 2400 to dla mnie już katorga i zerowa precyzja ruchu.

Logitech G502 Hero

Podczas testów nie zaobserwowałem interpolacji, czułość myszy nie jest w żaden sposób fałszowana programowo. Co do akceleracji pozytywnej, to w grach kursor nie powracał na to samo miejsce przy czułości ok 12 i 16 tys. DPI. Ale były to nieznaczne różnice. I powiedzmy sobie szczerze, czy ktoś korzysta z takich ustawień?

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

3 KOMENTARZE

  1. Czy jeżeli skonfiguruje mysz pod siebie, w tym ustawie sobie aby przyciski działały jako jakiś przycisk z klawiatury. Do tego na sztywno przypisze jedną rozdzielczość czujnika to po zapisaniu i podpięciu pod każde nowe urządzenie ten profil będzie od razu aktywny? I czy gra to rolę czy to będzie komputer, konsola, telefon? Ciekawi mnie to, bo nigdzie dokładnie nie jest to opisane, a np. na konsoli nie można zainstalować oprogramowania od Logitecha..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Spis treści