Strona głównaPoradnikiGryMicrosoft Flight Simulator - jak zaoszczędzić miejsce na dysku konsoli, ale dalej...

Microsoft Flight Simulator – jak zaoszczędzić miejsce na dysku konsoli, ale dalej grać komfortowo?

Prawie rok po premierze wersji PC, Microsoft Flight Simulator ląduje na next-genowych Xboxach. Gra jest gigantyczna, jej pliki rozmiarem sięgają niemal 100GB. Jednak gracze nie muszą pobierać wszystkiego, żeby uruchomić tytuł.

Wspomniane wcześniej 100GB nie uwzględnia dodatkowych modów, które poprawiają wygląd niektórych partii świata. Jest jednak pewna nadzieja dla tych, którzy nie chcą pobierać grubo ponad 100GB danych. Microsoft Flight Simulator na Xboxa to zasadniczo dwa pliki – jeden zawierający samą grę (42,4GB) i drugi, który pozwala na grę w trybie offline (59,7GB). Grać można swobodnie bez drugiego pliku, ale trzeba mieć na względzie, że wtedy do gry niezbędny jest solidny internet bez żadnych limitów. MSF w trakcie gry pobiera od 500 do 700 MB danych na godzinę.

Microsoft Flight Simulator

Po pierwszym pobraniu gry gracz ma szansę wybrać, które pliki chce zainstalować na konsoli. Można też usunąć niepotrzebne, jeśli odruchowo pobraliśmy oba. Wystarczy wejść do listy zainstalowanych na konsoli gier i aplikacji, najechać na ikonę MSF i wcisnąć przycisk menu. W otwartym menu wybrać opcję “Zarządzanie grą i dodatkami”, a następnie kliknąć na pierwszej opcji, która się pojawi. Z podanych do wyboru plików należy wybrać “Świat – tryb offline”, tak, żeby go odznaczyć – po zapisaniu zmian spowoduje to usunięcie niepotrzebnego pliku.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator – w 2022 roku do gry trafią helikoptery

Powyższą sugestię powinni mieć na uwadze szczególnie posiadacze Xboxów w wersji S, które mają zaledwie 364GB powierzchni dyskowej. MSF zabiera im około 1/3 dostępnego miejsca na dysku. Na Xbox Series X jest to 1/8  dysku. Bez trybu offline gra działa tak samo dobrze jak z nim, niezależnie czy lecimy nad małym, polskim miasteczkiem, czy metropolią pokroju Tokio.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię