Chłodzenie do obudowy: zestawy z wiatrakami RGB

Strona głównaPoradnikiModding PC, czyli jak niedrogo poprawić wygląd obudowy komputera

Modding PC, czyli jak niedrogo poprawić wygląd obudowy komputera

Chłodzenie do obudowy: zestawy z wiatrakami RGB

To jeszcze nie koniec modyfikacji, jakie może wprowadzić do naszego peceta. Głód na świetlne efekty i opcjonalne chłodzenie całej powierzchni komputera zaspokoimy kupując pakiet wentylatorów RGB. Sprawa rozchodzi się o prestiż i styl, więc porzucimy wszelkie kompromisy, odpuszczając sobie przyzwoite zestawy na rzecz mistrzów gatunku.

  • Thermaltake Riing 12 LED RGB TT Premium
    Kiedy potrzeba bajeranckich efektów jest ogromna, z pomocą przyjdzie nam Thermaltake Riing 12 LED RGB TT Premium. To swoisty ekosystem chłodzenia z 3 wiatrakami o średnicy 12 cm. Zasadniczą ich cechą jest profil budowy systemu podświetlenia, na który składają się 3 niezależne pierścienie wyposażone łącznie w 30 diod RGB. Dzięki temu wirniki mogą świecić się w wielu trybach animacji, odcieniach i prędkości pracując synchronicznie lub tworząc szerokie spektrum światła. Aby przystąpić do konfiguracji należy podłączyć wszystkie śmigła do kontrolera i zainstalować aplikację TT RGB Plus dostępną w wersji na PC i smartfony. Interesującym smaczkiem jest obsługa pracy wentylatorów za pomocą komend głosowych, a także systemu Amazon Alexa, który umożliwia automatyczne dopasowanie animacji światła do aktualnej pogody.

 

  • Enermax T.B. RGB
    A jeśli nie Thermaltake, to co? Może coś z Corsaira, albo SilentiumPC… Aczkolwiek osobiście postawiłbym na Enermax T.B. RGB w pakiecie z trzema lub sześcioma wentylatorami. Dlaczego akurat ten zestaw? Bo pracują bardzo cicho do 22 db przy maksymalnych obrotach 1200 RPM, oferują widowiskową luminację z 4 pierścieni okalających obudowę wiatraków, a wszystkie opcje podświetlenia i obrotów ustawimy zarówno w systemie Windows jak i zewnętrzny pilot. Należy również wspomnieć o dobrej integracji z płytami głównymi Asus, MSI, ASRock, Gigabyte, a także o łatwym wysuwaniu wiatraków z obudowy, co sprzyja ich szybkiemu czyszczeniu.

 

  • Deepcool MF120
    Do trójcy najciekawszych zestawów zaliczyłbym jeszcze Deepcool MF120, gdyż tutejsze wentylatory kręcą się znacznie szybciej od konkurencji (2000 RPB), co przekłada się na wydajniejsze obniżanie temperatury wewnątrz obudowy. Przekonuje mnie także ich nietuzinkowa konstrukcja. Jak widzicie, nie mają typowej, kwadratowej ramki, a aluminiowy szkielet w kształcie litery „X”. Podobno ma to wpływać na lepszą stabilizację pracy i wydajniejszą wentylację. Wysoka jakość pracy idzie tu w parze z przyjemnym zarządzaniem prędkości obrotów i podświetlenia. Ponieważ kontroler obsługujący wiatraki wyposażono w moduł WiFi, wszelkie ustawienia popełnimy przez aplikację dedykowaną na smartfony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię