Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryPokemon Sword and Shield – najszybszy sposób na levelowanie Pokemonów

Pokemon Sword and Shield – najszybszy sposób na levelowanie Pokemonów

Dla większości graczy przychodzi taki moment, kiedy aktualny poziom Waszych Pokemonów nie wystarcza. Jedni chcą szybciej przejść grę, inni efektywniej pokonywać bossów w Wild Area. Dla tych właśnie osób przygotowaliśmy poradnik o tym, jak szybko i bezproblemowo levelować swoje Pokemony.

Podobnie jak w przypadku innych poradników, będziemy zahaczać o tematy mechanik dostępnych wyłącznie po ukończeniu Sword and Shield. Chociaż sposób dotyczy wszystkich graczy, również tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nowymi Pokemonami i nie będziemy wspominać o żadnych rzeczach związanych z fabularną częścią gry, warto mieć to na uwadze.

Wild Area kluczem do sukcesu

Sposobów na levelowanie Pokemonów zawsze było wiele. W Let’s Go niektórzy lubili chainować Pokemony, a inni w kółko walczyć z Elite Four. Tak samo wygląda to w Sword and Shield. Można powtarzać turniej na stadionie w Wyndon albo korzystać z nowego systemu Poke Jobs. Niektórzy potrafili nawet w kółko zabijać silniejsze Pokemony i levelować te słabsze za pomocą EXP Share. Najefektywniejszy sposób wciąż jest jednak tylko jeden.

Max Raid Battles

Jedną z aktywności dostępnych w Wild Area są Raidy, gdzie czterech trenerów łączy się w jedno party w celu pokonania jednego, potężnego Dynamax lub Gigantamax Pokemona. Zbicie jego punktów zdrowia do zera w wyznaczonym czasie gwarantuje nie tylko możliwość złapania go do swojej kolekcji, ale również szereg różnych nagród. I właśnie o te nagrody nam chodzi.

Mówiąc konkretniej, o EXP Candy. Zależnie od siły Pokemona, jakiego pokonamy w Raidzie, dostajemy różne rodzaje cukierków. Od tych gwarantujących kilkaset punktów doświadczenia do tych dających aż 30 tysięcy. Jak możecie się pewnie domyślić, im mocniejszy Pokemon, tym lepsze Candy. Za ukończenie Raidu z pięciogwiazdkowym Pokemonem dostajemy wyłącznie EXP Candy L i XL.

Podstawowe założenia levelowania Pokemonów są w rezultacie banalnie proste. Wchodzicie na Wild Area i kończycie każdy Raid w zasięgu wzroku. Zdobytymi EXP Candy częstujecie swoje Pokemony, które po kilkunastu ukończonych pięciogwiazdkowych Raidach są w stanie przejść z pierwszego poziomu aż do setnego.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku osób, które są dopiero w trakcie przechodzenia gry. Jeżeli chcecie wbić kilka poziomów przed kolejnym Gymem, możecie robić dokładnie to samo. Z tą różnicą, że trudniejsze Raidy nie będą się pojawiać, a słabsze EXP Candy nie będą gwarantować tyle doświadczenia.

Trudniejsze Raidy łatwiejsze w kilka osób

Jeżeli wcześniej próbowaliście już robić Raidy, znacie pewnie ich podstawową zasadę. Podchodzicie do Dena, z którego wychodzi różowy słup światła, włączacie matchmaking i szukacie towarzystwa. Po trzech minutach wyszukiwania graczy puste miejsca zostają wypełnione przez AI. Chociaż na początku nie robi to większego znaczenia, bo Pokemony od jednej do trzech gwiazdek pokonacie bez problemu w towarzystwie samych botów, po ukończeniu gry sytuacja wygląda nieco inaczej.

Ostatecznie do farmienia pięciogwiazdkowych Raidów towarzystwo jest niezbędne. AI staje się całkowicie bezużyteczne, większość ich Pokemonów znika z pola bitwy od jednego ataku rywala i zostajecie sam na sam z potężnym przeciwnikiem. Jeżeli Wasi znajomi grają w Sword and Shield, nie będzie to większa przeszkoda. Wystarczy wspólnie umówić się na jakąś godzinę i na zmianę odpalać swoje Raidy.

Jest również na szczęście kilka sposobów dla tych, którym brakuje na liście znajomych oddanych farmieniu trenerów. Poleganie na wewnętrznym matchmakingu mija się aktualnie z celem. Serwery działają fatalnie, wyskakuje tona błędów z połączeniem, a wyszukiwanie trwa wieki, często do niczego nie prowadząc.

Zaglądajcie więc na Twitcha, YouTube’a czy subreddity Pokemon. Większość społeczności ma aktualnie własne Discordy, gdzie zbierają się gracze polujący na pięciogwiazdkowe Raidy. Doskonałym przykładem jest chociażby jeden z największych shiny hunterów, aDrive. Jego Discord od dnia premiery jest wypełniony ludźmi szukającymi towarzystwa do wspólnego farmienia endgame’u. Wystarczy dodać trochę osób do znajomych, podrzucić swój Friend Code i patrzeć, jak sypią się zaproszenia do party.

Pięciogwiazdkowe Raidy są w rezultacie najefektywniejszym sposobem na levelowanie Pokemonów. Większość z nich gwarantuje co najmniej dwa EXP Candy L i jeden EXP Candy XL, co przekłada się na 50 tysięcy doświadczenia.

Rare Candy nagrodą za Battle Tower

Na sam koniec jeszcze jedna, drobna wskazówka dla osób, które planują levelować swoje Pokemony aż do 100 poziomu. Niektóre silniejsze Pokemony, jak chociażby Mew, na ostatnie poziomy potrzebują bardzo dużo doświadczenia, więcej niż większość pozostałych. W tej sytuacji dużo efektywniej jest używać Rare Candy.

Chociaż czasami trafiają się one jako nagroda z Raidów, jedynym pewnym sposobem na ich farmienie jest Battle Tower. Aktywność odblokowywana po ukończeniu gry to po prostu pojedyncze walki z różnymi trenerami i ich drużynami. Poziomy wszystkich Pokemonów skalują się do 50 i ma być to doświadczenie bardziej competitive, trening przed online. Co kilka zwycięstw Wasza ranga rośnie, a razem z nią dostajecie Rare Candy.

Najważniejszy jest ostatecznie fakt, żeby Rare Candy po prostu oszczędzać. Nie warto marnować ich na zwykłe Pokemony, jeżeli gracie z myślą o stworzeniu silnej drużyny na 100 poziomach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię