Strona głównaWiadomościPracownik Komendy Głównej Policji kopał w pracy kryptowaluty

Pracownik Komendy Głównej Policji kopał w pracy kryptowaluty

W Komendzie Głównej Policji na jednym ze służbowych komputerów działała nielegalnie koparka kryptowalut. Komputer był wyposażony w mocne karty graficzne i odpowiednie oprogramowanie.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła ekipa TVN24 w Komendzie Głównej Policji miała nielegalnie działać koparka kryptowalut. Na trop samozwańczego górnika trafili sami policjanci. Odkryli oni, że jeden z cywilnych pracowników wydobywał kryptowaluty wykorzystując do tego służbowy sprzęt.

Zobacz: Windows 11 – groźny wirus w kopiach z nieoficjalnych źródeł

Jak sugerują anonimowi policjanci w rozmowie z dziennikarzami stacji, koparka mogła zostać umieszczona w tym miejscu ze względu na możliwość korzystania z „darmowego prądu” oraz łącza internetowego. Właściciel koparki nie ponosił w związku z kopaniem żadnych kosztów. Powstała dodatkowo obawa o możliwość wycieku informacji chronionych m.in. danych funkcjonariuszy operacyjnych lub tajnych współpracowników. Policja potwierdziła, że nie doszło do żadnego łączenia z siecią wewnętrzną.

Sprytny górnik, który okazał się cywilnym informatykiem, pracującym dla policji został już zwolniony dyscyplinarnie. Co więcej, zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię