Podsumowanie

Strona głównaRecenzjeRecenzja chłodzenia procesora DeepCool Assassin II

Recenzja chłodzenia procesora DeepCool Assassin II

Podsumowanie

Ta część testu została podzielona na najistotniejsze punkty.

Akcesoria:

W zestawie znajdują się 2 zainstalowane wentylatory z serii GF, jeden 140, drugi 120 mm. Oprócz standardowych rzeczy (zapinki pod AMD/Intel) i małej ilości pasty ciekawostką jest dołączenie „huba” na 4 wentylatory PWM, pozwala to na grupową regulację podłączonych urządzeń.

Instalacja:

Montaż przebiegł sprawnie. Instrukcja obsługi jest szczegółowa i nie powinno być problemu na żadnym etapie instalacji. Poziom łatwości montażu oceniłbym ciut niżej (8,5/10) niż dla konstrukcji Noctuy, czy Cryorig, ale to subtelna różnica. Istotna uwaga – wysokość chłodzenia (167 mm) powoduje, że w typowych obudowach najprawdopodobniej ono nie zmieści się.

Kompatybilność:

DeepCool Assassin II może być montowany na płytach z wieloma rodzajami podstawek, w tym nawet starymi 775 oraz nowszymi 115x i 2011-3. AM4 jest już również wspierane.

Wydajność:

Wydajność stoi na dobrym poziomie. Dla przypomnienia, testowy procesor to Intel i7 7700K podkręcony do niebagatelnych 5 GHz, przy 1,35 V, co stanowi wyzwanie dla chłodzeń. Jednakże 2 wieże od DeepCoola poradziły sobie nienagannie.

Wentylatory:

Czarno-czerwone wentylatory powodują, że pasują przede wszystkim do płyt głównych/kart graficznych od firm Asus, oraz MSI. Wentylatory nie generują wibracji, a poziom hałasu nie będzie przeszkadzał podczas grania.

Cena:

Sugerowana cena według strony producenta to około 90 dolarów (jednakże Newegg sprzedaje chłodzenie po 70 dolarów) i to na pewno nie jest okazja. Produkty Noctuy czy Cryorig (R1 Ultimate) dostępne są w podobnym budżecie, wybór zależy od upodobań kolorystycznych oraz aktualnych promocji.

[pm]
+Dość wysoka wydajność
+Cicha praca
+Duża kompatybilność z podstawkami
+Stosunkowo łatwy montaż
-Mało miejsca na pamięci (wskazane wersje z radiatorem standardowej wysokości)
-Średnio atrakcyjna cena (przy braku promocji)
-Gabaryty (dla posiadaczy typowych obudów)
[/pm]

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Krzysiek Hukałowicz
Redaktor, Testy, Dział hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię