Wygląd i jakość wykonania

Strona głównaRecenzjeAkcesoriaRoccat Vulcan 120 AIMO – recenzja przepięknej klawiatury mechanicznej

Roccat Vulcan 120 AIMO – recenzja przepięknej klawiatury mechanicznej

Wygląd i jakość wykonania

Jeśli czytaliście wstęp, to wiecie, że Roccat Vulcan 120 AIMO bardzo przypadła mi do gustu pod względem wyglądu. Klawiatura jest prosta, a zarazem imponująca. Szczególnie spodobały mi się niskie nakładki na przełączniki. Pod względem użytkowym niewiele różnią się one od tradycyjnej klawiatury mechanicznej, chociaż Roccat zapewnia, że niższa waga ma wiele zalet. Może tak jest, ale w normalnym użytkowaniu nie jest to szczególnie zauważalne. Pomimo tego takie nakładki po prostu dobrze się prezentują i to dla mnie wystarczający argument na plus. Dodatkowo, dzięki sporej przestrzeni pod nimi, klawiatura jest łatwiejsza w czyszczeniu. W połączeniu z prostym, ale nie prostackim designem daje to bardzo przyjemny widok dla oka.

Jakości wykonania trudno zarzucić coś poważnego. Pominę wyświechtane stwierdzenia o dobrym spasowaniu i braku trzeszczenia, nawet przy najmniejszym nacisku. Kluczowe jest zastosowanie anodowanego aluminium na wierzchniej części urządzenia. To usztywnia konstrukcję i poprawia ogólny odbiór. Świetnym rozwiązaniem okazało się pokrętło do regulowania głośności, umieszczone nad sekcją numeryczną. Miałem okazję testować kilka klawiatur z podobnym mechanizmem i za każdym razem okazywał się on niezwykle wygodny. To dużo bardziej praktyczne niż regulowanie głośności za pomocą klawiszy funkcyjnych. Ale Roccat nie ograniczył się tylko do tego. Tuż obok znajdują się trzy przyciski – całkowitego wyciszenia oraz dwa do przełączania funkcji potencjometru. Środkowy przestawia pokrętło w tryb regulowania jasności podświetlenia, a prawy w tryb regulowania głośności.

Dla osób z małymi biurkami wadą mogą być spore rozmiary klawiatury, w końcu nie jest to konstrukcja typu TKL. Każdy powinien być tego świadomy, decydując się na ewentualny zakup. Warto wspomnieć jeszcze o stopkach. Żałuję, że wciąż standardem nie stało się regulowanie kąta nachylenia klawiatury. W przypadku Roccat Vulcan 120 AIMO też tego nie uświadczymy. Do wyboru mamy tylko dwa ustawienia – złożone lub rozłożone stopki. Szkoda. Za to na plus należy zaliczyć gumowe wykończenie, dzięki któremu urządzenie pewnie trzyma się blatu. Przewód jest zabezpieczony oplotem. Nie jest ani zbyt gruby, ani zbyt sztywny. W zestawie znajduje się jeszcze podłączana magnetycznie podpórka pod nadgarstki. Nie jestem fanem takich rozwiązań i nigdy z nich nie korzystam. Ale pamiętajcie, że macie możliwość doczepienia takiego elementu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię