Kultura pracy i akumulator

Strona głównaRecenzjeHardwareROG Zephyrus S GX502G - recenzja gamingowego mocarza

ROG Zephyrus S GX502G – recenzja gamingowego mocarza

Kultura pracy i akumulator

Wielka moc to także wielka odpowiedzialność, a także duże ilości ciepła jakie muszą zostać usunięte z wnętrza obudowy komputera. To sprawia, że ROG GX502G podczas grania w trybach Performacne oraz Turbo jest głośny i generuje około 54 do nawet 60 dB. To sprawia, że granie zwłaszcza nocą może być kłopotliwe. W dzień również raczej lepiej byłoby użyć słuchawek. Jednak trzeba cały czas mieć na uwadze, że pozbycie się ciepła z tak małej obudowy wymaga od wentylatorów nie lada wysiłku.

ROG Zephyrus S GX502G

Na szczęście oprogramowanie Armoury Crate pozwala na znalezienie złotego środka, który pozwoli znaleźć równowagę pomiędzy wydajnością a ciszą. W ramach testów postanowiłem również obniżyć trochę wymagania dla Wiedźmina 3, tak, że na niskich detalach mogłem grać spokojnie w 42-74 klatkach w trybie Silent. Może i jest to rozwiązanie ekstremalne, ale pozwala spokojnie grać bez budzenia nikogo w domu.

ROG Zephyrus S GX502G

Pełna moc pracy wentylatorów związana jest z koniecznością odprowadzenia dużych ilości ciepła – podczas grania w Wiedźmina 3 w ustawieniach Uber z HW 16 procesor rozpalał się do 97 stopni, a GPU nawet ok 78. Duża moc obliczeniowa to także duży pobór mocy. Na pełnych obrotach komputer potrafił konsumować do 193 W, w spoczynku było to około 40W.

ROG Zephyrus S GX502G

Czas pracy baterii zależny jest od tego co akurat robimy. Przy zmniejszeniu jasności ekranu do około 30%, oglądaniu filmów na YT przez WiFi lub edycji tekstów, na jednym cyklu ładowania komputer wytrzymywał nawet do 5 godzin. Jednak gdybyśmy chcieli zagrać na wyjeździe to pobawimy się od 1 do 1:20 godziny. Można powiedzieć, że jest to obecnie dość standardowy czas pracy dla tak mocnych komputerów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię