Strona głównaEsportTeam Kinguin wyjeżdża z Katowic z Pucharem Polski Cybersport

Team Kinguin wyjeżdża z Katowic z Pucharem Polski Cybersport

Oprócz rozgrywek na głównej scenie Spodka, na tegorocznym IEM Katowice 2018 mieliśmy jeszcze dodatkową atrakcję w postaci finałów Pucharu Polski Cybersport.

Playoffy Pucharu Polski Cybersport wystartowały od półfinałowego meczu pomiędzy Team Kinguin oraz tomorrow.gg. Spotkanie to zakończyło się bardzo szybką i łatwą wygraną Kinguin 2:0 (16:2 Overpass, 16:3 Mirage).

Kilka godzin później, w drugim półfinale starły się Pompa Team i PRIDE – obrońcy tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu Pucharu Polski. Mimo, iż Pompa Team dobrze zaczęła to spotkanie, wygrywając pierwszą mapę (Nuke) 16:14, to w kolejnych dwóch starciach na mapach Mirage i Overpass nie dali rady i ulegli przeciwnikowi odpowiednio 14:16 i 9:16.

Tak więc w spotkaniu finałowym naprzeciw siebie zagrały Team Kinguin oraz PRIDE. Zawodnikom PRIDE nie udało się jednak tym razem obronić Pucharu. Team Kinguin szybko zabrali się za wypracowywanie przewagi, a PRIDE było w tym spotkaniu wyjątkowo nieporadne. Dopiero pod koniec obu połówek na pierwszej mapie udało im się zebrać kilka punktów, ale było to zdecydowanie za mało aby wygrać. Podobnie rzecz wyglądała na mapie Overpass, w efekcie na obu mapach zobaczyliśmy wynik 16:8 dla Kinguin. Za zwycięstwo, oprócz trofeum, otrzymają oni 12 tysięcy złotych.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię