Strona głównaGryAktualnościThe Sinking City znika ze wszystkich platform

The Sinking City znika ze wszystkich platform

Studio Frogwares nie ma szczęścia do swoich wydawców, najpierw problemy z Focus Home Interactive, teraz Nacon. Deweloper został zmuszony do usunięcia The Sinking City z PS Store, Steam, GOG, MS Store i innych platform.

Ukraińskie studio deweloperskie Frogwares zostało zmuszone do usunięcia swojej gry The Sinking City z platformy PS Store oraz subskrypcji PlayStation Now i innych platform. Firma swego czasu podpisała umowę z wydawcą Nacon, która miała się zająć sprzedażą gry na platformach Sony. Nacon zalegał jednak z płatnościami pomimo wysokiej sprzedaży gry.

Zobacz: Cyberpunk 2077 dostanie darmowe DLC

Co ciekawe, Nacon kupił później Cyanide Studios, twórcę Call of Cthulhu i na tej postawie zażądał kodu źródłowego do gry. Frogwares odmówiło przez co przestało otrzymywać pieniądze z Nacon. Wydawca próbował potem sprzedawać The Sinking City jako swoją własność, kupować nazwy domen oraz tworząc grę RPG bez zgody dewelopera. W wyniku batalii sądowej Frogwares zażądał usunięcia The Sinking City ze sklepów internetowych, aby mieć pewność, że tantiemy nie trafią do Nacon.

Deweloper wydał stosowne oświadczenie:

Do wszystkich graczy, którzy chcą kupić The Sinking City. Jesteśmy bardziej niż chętni, aby gra była dostępna wszędzie i poinformujemy Was gdy ponownie pojawi się na kolejnych platformach. Na razie możesz grać w bezpłatną wersję na PC na naszej stronie internetowej.

Nacon milczy w tej sprawie. Gdy tylko pojawią się nowe wątki powrócimy do tematu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię