Strona głównaWiadomościHardwareUnreal Engine 5 wchodzi we wczesny dostęp dla deweloperów

Unreal Engine 5 wchodzi we wczesny dostęp dla deweloperów

Najpopularniejszy silnik graficzny Unreal Engine wszedł w fazę wczesnego dostępu dla deweloperów. Od dzisiaj będą oni mogli spróbować swoich sił z silnikiem Unreal Engine 5, który pod wieloma względami jest wyjątkowy.

Twórcy Silnika Unreal Engine 5, czyli Epic Games na początku tego tygodnia zapowiadali, że mają dla środowiska twórców gier i graczy super niespodziankę. Tą niespodzianką okazało się nowe demo technologiczne działające właśnie na nim i pokaz możliwości nowego silnika.

Dla osób, które są troszkę głębiej w procesie tworzenia, nowe funkcje to w końcu zrzucenie twórczych kajdanów. W pełni dynamiczne oświetlenie symulujące naturalne odbijanie się promieni światła od powierzchni, do tego system Nanite, który sam dopasowuje liczbę detali obiektu w zależności od odległości. System animacji kontekstowych, czyli postać będzie naturalnie reagować na otoczenie, mijając lub wchodząc postacią blisko jakiejś przeszkody, nasz bohater w zależności od sytuacji, może delikatnie się oprzeć o przeszkodę lub nad nią przeskoczyć, jeśli będzie taka możliwość, a co najważniejsze nie będziemy musieli się przejmować, czy wykona to poprawnie, zadba o to już silnik. Oczywiście dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad procesem tworzenia, silnik EU5 pozwala na ręczne dopasowanie zachowania się postaci do sytuacji.

Kolejną nowością jest udostępnienie biblioteki firmy Quixel Megascans deweloperom. Dzięki temu otrzymają oni dostęp do najwyższej jakości obiektów i tekstur, jakie do tej pory powstały.

Twórcy silnika Unreal Engine 5 tylko krótko wspomnieli, że są w trakcie opracowywania własnych algorytmów rekonstrukcji obrazu, zbliżonego do DLSS i że efekty, które już teraz osiągają są satysfakcjonujące.

Spodziewamy się, że pełna wersja silnika będzie dostępna dla deweloperów w przyszłym roku, kiedy silnik zostanie dopracowany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię