Podsumowanie

Hyperbook X15 z mobilnym RTX-em 2080 to laptop o niezwykłej wydajności. Jest piekielnie szybki, co potwierdził w każdym przeprowadzonym przez nas teście. Do tego cechuje się, biorąc pod uwagę moc obliczeniową, nie najgorszymi gabarytami, dzięki czemu wciąż jest sprzętem, który da się przenosić. To niesamowite, że Nvidia jest dzisiaj w stanie uzyskać tak wysoką wydajność w laptopach. Kilka lat temu było to całkowicie nie do pomyślenia. Tymczasem dzisiaj wystarczy delikatnie obniżyć taktowanie, aby móc cieszyć się grami w rewelacyjnej płynności.

Możecie się zastanawiać, czemu nie napisałem nic o jakości wykonania, ekranie, klawiaturze czy też głośnikach. Powód jest bardzo prosty – trafił do nas egzemplarz przedprodukcyjny, który cierpiał na kilka mankamentów. Producent zapewnił nas, że w finalnej wersji sporo się jeszcze zmieni. Dla przykładu testowana przez nas wersja miała spore problemy z podświetleniem ekranu. Żółty kolor mocno przebijał się niemal na każdej krawędzi i było to widoczne gołym okiem. Jednak Hyperbook zapewnił nas, że matryca będzie inna. Początkowo laptop miewał też chwilowe zadyszki, ale po zainstalowaniu najnowszych sterowników Nvidii problem całkowicie zniknął.

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje taki laptop, to możecie to dokładnie sprawdzić na stronie Hyperbooka, gdzie jest już dostępny konfigurator. Warianty z procesorem Core i7-9700K, 16 GB pamięci DDR4 2666 MHz i RTX-em 2080 zaczynają się od kwoty około 12 tysięcy złotych. Oczywiście to zawrotna kwota jak na laptopa, ale przecież to propozycja dla największych zapaleńców, tak zwanych hardcore’owych użytkowników, dla których wydajność jest najważniejsza, a cena schodzi na dalszy plan. W przypadku Hyperbooka X15 otrzymają dokładnie to, czego szukają.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię