Podsumowanie

Podsumowanie

Doszliśmy do momentu, gdy musiałem podjąć ostateczną decyzję na temat oceny komputera. I miałem dość trudny orzech do zgryzienia. Omen X jest laptopem gamingowym typu DTR, czyli takim, który raczej stawiamy na biurku nie przenosząc go za często. W tej sytuacji w podobnej cenie moglibyśmy złożyć bardzo wydajnego blaszaka. Jednak produkt HP oceniam nadal w kategorii laptopów. Zatem pomimo wysokiej ceny, komputer jest wart swojej ceny. Omen X wyposażony został w procesor z odblokowanym mnożnikiem, więc kombinując troszeczkę z chłodzeniem możemy sprawić, że z tego demona wyciśniemy jeszcze więcej. Dodatkowo bardzo solidne i designerskie wykonanie sprawia, że bez wstydu możemy rozstawić się wszędzie, ba to nasz komputer może wywołać uczucie wstydu i ukłucie zazdrości u innych.

HP mogło lepiej się postarać i zadbać bardziej o kwestie chłodzenia oraz dodać przewijanie krawędziowe na gładziku. To pierwsze z pewnością poprawi podkładka chłodząca i wymiana pasty na procesorze. W przypadku drugiej opcji i tak do grania potrzebna jest myszka.

Ostatecznie testowanemu modelowi HP Omen X 17-ap000nv przydzielam ocenę 8,5 i przyznaję znak rekomendacji GamingSociety. Jest to komputer wart swojej wysokiej ceny, jednak nie jest to sprzęt przeznaczony dla każdego. Jego walory docenią gracze potrzebujący kompaktowego i mocnego sprzętu, który można w razie potrzeby zabrać ze sobą lub tacy, którzy często się przeprowadzają.

Ocena końcowa 8,5/10

ZaletyWady
+ wysoka wydajność pracy;
+ jakość wykonania;
+ cicha klawiatura i wygodna klawiatura mechaniczna;
+ dołączone oprogramowanie;
+ przenośne centrum dowodzenia;
+ designerski wygląd;
+ podświetlenie RGB;
+ USB z funkcją ładowania przy wyłączonym komputerze;
+ odblokowane CPU.
– temperatury pracy;
– rozmieszczenie klawiszy makr;
– masa;
– brak przewijania na krawędzi gładzika;
– cena zestawu.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię