Strona głównaRecenzjeRecenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Recenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Design i software

Słowa „śliczny” i nowoczesny pasują tutaj jak ulał. Skrzynia ROG GR8 II jest awangardowa i mocno wyróżnia się na tle domowego wyposażenia. Prawdopodobnie taki był zamysł twórców, by z komputera zrobić coś więcej niż urządzenie bez duszy. Kształtem przypomina statek kosmiczny rodem z Gwiezdnych Wojen. Boczne ściany tworzą powierzchnie trójkątne, które uwypuklają się w miejscu łączenia. Grafitowy kolor dodaje im nieco elegancji. Przytłumioną barwę kontrastuje plastykowa wstawka do złudzenia przypominająca miedź.

Wisienką na torcie jest podświetlenie RGB, które możemy swobodnie konfigurować za pomocą preinstalowanego oprogramowania Aura RGB Software. Ma kilka domyślnych trybów podświetlenia, a w tym synchronizację z rytmem odtwarzanej muzyki, oddychanie, bądź stałe jarzenie się jednym z konkretnych odcieni. Dzięki wydzieleniu sekcji pasków LED, możemy zdefiniować im kolory na różne sposoby i nadać komputerowi międzyplanetarny charakter.

Nietradycyjna budowa realizuje dwie konsumenckie potrzeby – cieszy oczy i ma umożliwiać dobrą regulację temperatury. Między łączeniami bocznych skrzydeł wyżłobiono specjalne otwory do wentylacji. Znajdują się z każdej strony, zarówno na poziomie wertykalnym, jak i horyzontalnym. Umożliwia to szybsze wydostanie się na zewnątrz ciepłego powietrza, a tym samym przynosi ulgę spracowanym podzespołom komputera.

Dodatkowe oprogramowanie:

Domyślnie producent do zakupionego sprzętu dorzuca system operacyjny Windows 10 (X64) Home Edition oraz preinstalowane aplikacje dostępne na stronie asus.com. Wśród nich znajdziemy wspomnianą powyżej Aura RGB Software do manipulacji podświetlenia wbudowanego na przednim panelu obudowy. Ponadto jest jeszcze pakiet ustawień Asus Command, który umożliwia dostosowanie zasilania energią, aktualizacji sterowników, wykonanie kopii zapasowych, a także optymalizację systemu dzięki nakładce PC Cleanup.

 

Do pobrania jest również bezpłatny software do zwiększenia wydajności komputera – RAMCache II. Za jego pomocą możemy wykorzystać wolną pamięć RAM i przypisać ją do buforowania danych na dysku. Ma to przyspieszyć wykonywanie zadań w najczęściej używanych aplikacjach.

 

Dla miłośników automatycznej regulacji pracy układu chłodzenia Asus przygotował FanProfile. Po jego zainstalowaniu otrzymamy do wyboru 3 tryby ustawień prędkości wentylatora: Game Mode, OC Mode, Silent Mode. Dzięki temu możemy dopasować wydajność chłodzenia do aktualnej pracy komputera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię