Testy wydajności w oprogramowaniu

Strona głównaRecenzjeRecenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Recenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Testy wydajności w oprogramowaniu

Oprócz wymagających gier, znalazło się też miejsca na bardziej szczegółową analizę wydajności pojedynczych podzespołów za pomocą popularnych programów obciążających CPU, GPU oraz pamięć masową.

3D Mark:

 

 


W bezpłatnej wersji 3D Mark możemy przeprowadzić 4 testy uwzględniające ogólną wydajność karty graficznej, procesora, a także ich zintegrowanej mocy w środowisku DirectX 11 (Sky Diver i Cloud Gate) oraz DirectX 12 (Time Spy i Fire Strike).

Cinebench R15: 


Z kolei Cinebench posłużył do sprawdzenia mocy obliczeniowej procesora, poprzez rendering obiektów 2D i 3D. W ramach testu można było odizolować sprawność jednego rdzenia fizycznego bądź dokonać test wielowątkowy.

 

PC Mark 7:

  • Video Playback: 23.967807 fps
  • Video Transcoding – Downscaling: 8199.2357 kB/s
  • System Storage – Gaming: 14.82278 MB/s
  • Graphics DirectX 9: 75.24924 fps
  • Image Manipulation: 23.37728 Mpx/s
  • System Storage – Importing Pictures: 22.69332 MB/s
  • Web Browsing: 17.88487 page/s
  • Data Decrypting: 164.10301 MB/s
  • System Storage – Windows Defender: 5.17703 MB/s

PC Mark 7 jest programem badającym wydajność urządzeń w kilku dziedzinach pracy. Tu między innymi pozwala sprawdzić jak komputer radzi sobie z transkodowaniem materiałów wideo, edycją zdjęć, odszyfrowywaniem danych czy też z grafiką renderowaną w środowisku DirectX 9.

 

Unigine Benchmark: 

 


Ostatnie z narzędzi do testowania grafiki to już typowy kombajn graficzny wyciskający z podzespołów ostatnie pokłady energii. Uzyskana liczba punktów jest efektem wspólnej pracy GPU, CPU, dysku oraz pamięci RAM.

 

RealBench: 

W poszukiwaniu oryginalnych sterowników do ROG-a natrafiłem na dodatkowe oprogramowanie do testowania sprzętu RealBench. Oferuje w sumie 4 testy, a w tym na: edycję zdjęć, kodowanie materiału wideo, Open CL do analizy wydajności procesora graficznego i procesora centralnego, wielowątkowość.

 

Poniższy test dysku SSD traktujcie jedynie w formie ciekawostki, bowiem docelowo w zestawie z ROG GR8 II dostaniecie inny. W celu sprawdzenia prędkości zapisu i odczytu danych wykorzystaliśmy malutki, lecz bardzo konkretny program do przetestowania zachowania dysku podczas pracy z plikami ważącymi od 1 KB danych, aż do 64 MB. Różnice w wydajności są dosyć spore.

 

ATTO Disk Benchmark:


W przypadku najdrobniejszych plików SanDisk 120 GB osiąga prędkość zapisu na poziomie 26 MB/s i odczytu około 30 MB/s. O wiele lepiej radzi sobie z cięższymi plikami, choćby przekraczającymi 4 MB – jego prędkość zapisu wynosi wówczas 186 MB/s a odczytu 545 MB/s.

 

Dla ujednolicenia wydajności dysku, rozszerzyliśmy testy o wbudowaną instrukcję testową w systemie Windows dostępną przez wiersz poleceń. Uzyskane tu wyniki marginalnie różnią się od tych z poprzedniego testu. Udało się wyłuskać z dysku 506 MB/s transfer odczytu oraz 192 MB/s transfer zapisu danych. 

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Spis treści