Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareKoniec życia Windowsa 7 miał dobre skutki dla całego rynku

Koniec życia Windowsa 7 miał dobre skutki dla całego rynku

W styczniu 2020 roku kończy się wsparcie dla Windowsa 7. Informacja ta na pewno nie ucieszyła części użytkowników, którzy wciąż nie zdążyli się przesiąść na Windowsa 10. Jednak miało to pozytywny wpływ dla całego rynku, który znowu urósł.

Jeszcze kilka lat temu mówiło się, że rynek PC-tów powoli umiera. Sprzedaż desktopów i laptopów spadała i coraz więcej graczy przesiadało się na konsole. Jednak dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Między innymi rozwój esportu sprawił, że komputery przeżywają drugą młodość. Rynek systematycznie rośnie i nie inaczej było w trzecim kwartale 2019 roku.

Zobacz: Nowa generacja kart graficznych Nvidia już w pierwszej połowie 2020 roku?

Według danych IDC rynek komputerów w trzecim kwartale 2019 roku urósł o 3 procent rok do roku. W sumie przełożyło się to na sprzedaż aż 70,4 mln urządzeń. Nieco inne statystyki zaprezentował Gartner, według którego wzrost wyniósł jedynie 1,1 procent, co oznacza sprzedaż na poziomie 68,1 mln komputerów. To dlatego, że druga z firm nie bierze pod uwagę między innym Chromebooków oraz iPadów.

Zobacz: AMD Navi 12 i Navi 14 – poznaliśmy szczegóły nowych kart

Liderem rynku jest Lenovo, które sprzedało 16,8 mln urządzeń, co dało im 24,7 procent udziałów. Na drugim miejscu plasuje się HP z 15,2 mln sprzętów w rękach klientów i 22,4 procentami udziałów w rynku. Trzecia lokata przypadła marce Dell, która osiągnęła sprzedaż na poziomie 11,3 mln urządzeń i 16,6 procentów udziału. Każda z tych firm zanotowała wzrost w porównaniu z trzecim kwartałem 2018 roku. A co z tym wszystkim na wspólnego Windows 7? Zdaniem analityków część użytkowników już zaczęło kupować nowe komputery, aby przy okazji przesiąść się na Windowsa 10. Jednak większą poprawę powinniśmy zobaczyć w następnych kwartałach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię