Strona głównaGryAktualnościUbisoft niczym Janusz biznesu nie płaci twórcom

Ubisoft niczym Janusz biznesu nie płaci twórcom

Kilka godzin temu do sieci wyciekły informacje, które jasno pokazują, że Ubisoft zachowuje się niczym Janusz biznesu i nie płaci twórcom za pracę. Od jakiegoś czasu firma pracuje z HitRecord, które miało zapewnić lepszą widoczność małych twórców. Jak się jednak okazuje ci za swoją pracę nie dostają wynagrodzenia.

Ubisoft i HitRecord współpracują razem nad Beyond Good & Evil 2 oraz nad Watch Dogs Legion, a ten możemy spodziewać się znacznie wcześniej bo już 6 marca 2020 na PC, PS4 i Xbox One. W każdym razie to co może razić to niski budżet jaki otrzymuje Hit za dostarczenie jednego utworu, a tych ma dostarczyć dziesięć. HitRecord za jeden utwór od Ubisoft otrzymuje 2000 dolarów. Jedyny problem polega na tym, że artyści muszą stworzyć więcej utworów, które dostarczają do Ubi a oni wybierają te, które im się podobają i tylko za nie płacą. Większość prace zatem wykonywana jest za darmo.

Zobacz: Twitch wciąż króluje, ale ma powody do zmartwień. YouTube i Facebook cały czas gonią

Mamy tu klasyczny przykład januszostwa, ty odwal projekt, a jak mi się spodoba to Ci zapłacę. Nic więc dziwnego, że cała sytuacja wywołała falę krytyki na Twitterze oznaczoną tagiem #nospec (oznaczającym nie dla pracy za darmo w nadziei na zarobek). Kilku deweloperów gdy dowiedziało się o tej sprawie nie szczędziło sobie ostrych słów.

Mikre Bithell z Thomas Was Alone powiedział:

To jest do dupy. Płaćcie ludziom za ich pracę. Przestańcie wykorzystywać fanów i hobbystów, jednocześnie dewaluując pracę tych, którzy chcą stałej zapłaty za wykonaną pracę. Poprawcie się Ubi, liczymy na was.

Zobacz: Ubisoft przekonuje, że nowe konsole to ogromny skok jakościowy

Tego typu sytuacja nie pojawia się w po raz pierwszy, może Ubisoft ugnie się i przestanie stosować tego typu praktyki. Na razie jednak nie ustosunkował się do tej sytuacji. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię