Strona głównaKonsoleDo sieci trafiły poufne dane Sony. Wszystko to wina skanera?

Do sieci trafiły poufne dane Sony. Wszystko to wina skanera?

Trwa batalia sądową związana z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Operacji wartej 69 miliardów dolarów sprzeciwia się Sony, które w czasie tej batalii dostało rykoszetem. Wszystko przez skanowanie utajnionych dokumentów.

Sprawa wygląda tak, w toku rozprawy do materiałów dowodowych dołączono dokumenty Sony, które zawierały bardzo szczegółowe informacje jak np. koszt produkcji The Last of Us Part II, Horizon Forbidden West, oraz ile kasy zarobiło Sony na Call of Duty na PS i wiele innych. Ostatecznie wrażliwe dane zostały wymazane przy użyciu markera. Jednak podczas procesu skanowania kontrast był ustawiony tak, że ostatecznie dało się odczytać zamazane dane.

Nie wiadomo kto dał ciała, mogli to być zarówno prawnicy Sony jak i administracja Federalnej Komisji Handlu. Mleko się rozlało, a dokumenty trafiły do sieci. Próbki możecie zobaczyć poniżej.

Dzięki temu wszyscy teraz wiedzą, że produkcja TOLU II kosztowała 220 milionów dolarów. Horizon Forbidden West kosztował 212 milionów. Koszt produkcji dużej gry AAA kosztuje ponad 200 milionów dolarów. Czas produkcji to około 5 lat. Co więcej, milion posiadaczy konsol PS gra wyłącznie w Call of Duty. Natomiast 6 milionów graczy na grę w Call of Duty przeznacza połowę czasu grania.

Na CoD Sony zarobiło 1,5 miliarda dolarów, z czego 800 milionów w USA. Nic więc dziwnego, że Sony nie chce, aby CoD zniknął z ich platformy, to w końcu kura znosząca złote jaja.

Z innych ciekawostek – połowa posiadaczy PS5 ma także Nintendo Switch. Więc Sony ma potencjał na dostarczenie nowej konsoli przenośnej, która mogłaby zapotrzebowanie wypełnić. W USA zaledwie 20% posiadaczy PS5 ma również Xbox Series.

Ciekawe czy uda się dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za ten wyciek i czy za to „beknie”. Tak czy inaczej zarówno Nintendo jak i Microsoft raczej nie płaczą z powodu takiego wycieku informacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię