Strona głównaWiadomościZnamy datę premiery Doom, Fallout 4 i Skyrim w wersji VR

Znamy datę premiery Doom, Fallout 4 i Skyrim w wersji VR

Juz niedługo zagramy w trzy wysokobudżetowe gry w wersji na VR. Bethesda potwierdziła, że wszystkie zadebiutują przed końcem 2017.

Lada moment rozpoczną się targi komputerowe QuakeCon 2017, których gospodarzem jest Bethesda. Aby zwiększyć zainteresowanie międzynarodową imprezą, amerykański wydawca ogłosił, że na ich prezentacji pojawią się 3 tytuły przygotowane z myslą o technologii VR. Co istotne, są to soczyste marki, które sprzedały się w milionowych nakładach.

Mowa tu o Doom VFR, Fallout 4 VR i Skyrim PSVR. Wersje demonstracyjne Dooma i Fallouta 4 były już pokazywane podczas targów E3, lecz wówczas Bethesda nie podała zbyt wielu szczegółów dotyczących rozgrywki i ich konkretnej daty premiery. Teraz jesteśmy mądrzejsi o kilka interesujących faktów.

Doom VFR nie jest wierną kopią protoplasty. Demoniczny FPS otrzymał specjalną edycję na HTC Vive i PSVR. W grze będzie całkiem inna fabuła i lokacje. Kto ma ochotę znaleźć się jeszcze bliżej piekła, może już zamówić pre-order na platformie Steam za kwotę 29,99 euro. Aczkolwiek bramy piekła otworza sie dopiero 1 grudnia.

Kilka dni później, a dokładnie 12 grudnia, zadebiutuje Fallout 4 VR, który jest lustrzaną wersją pecetowej odsłony z 2015. Również będzie obsługiwać gogle HTC Vive. Wycieczka po post-apokaliptycznym świecie będzie jednak droższa. Z naszej karty kredytowej zniknie 59,99 euro. Zamówienia na grę można składać już za pośrednictwem Steam.

Chcąc nie chcąc musimy wspomnieć jeszcze o Skyrimie VR. Pecetowcy zapłaczą na wieść o planie wydawniczym, bowiem jedna z lepszych gier z gatunku RPG pojawi się 17 listopada najpierw na konsolę. Na blaszaną wersję musimy poczekać do 2018 roku. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Wyobraźcie sobie kilkadziesiąt godzin spędzonych na kontynencie Tamriel, ale w całkiem odmienny sposób, patrzac na opatulony smieżnym puchem świat wprost z okularów.

Źródło: tomshardware.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię