Benchmarki

Strona głównaRecenzjeRecenzja laptopa Lenovo Legion Y520

Recenzja laptopa Lenovo Legion Y520

Benchmarki

Moment prawdy dla wielu osób, które poszukują laptopa do zadań multimedialnych i gier. To pewnego rodzaju zderzenie własnych oczekiwań ze zdolnością wydajnościową opisanych podzespołów. Jak poradził sobie Legion Y520 w starciu z benchmarkami możecie sprawdzić na poniższych wykresach. A już teraz mogę powiedzieć Wam, że laptop zaliczył wszystkie testy z poprawnymi wynikami. Menu pełne było obciążających aplikacji, które każde z osobna pozwoliły sprawdzić maksymalną moc urządzeń.

 

Na początek uznaliśmy, że dobrze będzie przepuścić „Legionistę” przez poligon 3D Mark. Program w wersji basic umożliwił przeprowadzenie analizy wydajności karty graficznej i procesora w środowisku DirectX. Łącznie wykonaliśmy 4 testy w popularnych rozdzielczościach: 4K, Full HD i HD.

 

App Star-up Score – 8628
Video Conferencing Score – 6966
Spreadsheets Score – 6770
Writing Score – 5288
Photo Editing Score – 4803
Rendering and Visualization – 4917
Web Browsing Score – 6904
Video Editing Score – 4379

Kolejnym przystankiem testów był PC Mark 10. Tym razem otrzymane punkty dotyczą zaprzęgnięcia podzespołów GPU, CPU, RAM i dysku do konkretnych zadań. Laptop musiał wykazać się zarówno w renderingu grafiki, pracy z przeglądarką internetową, jak i w edytorze wideo. Suma matematycznych działań złożyła się na ogólny wynik wydajności.

 

 

Procesor i karta graficzna spoglądały już na mnie spode łba. Na pewno poczuły pierwsze oznaki gorączki, ale jako gracze musimy być stanowczy. Ich gehennę przedłużył bench Unigine, który przede wszystkim zadaje cierpienie GPU. W ustawienia ekstremalnych w rozdzielczości FullHD starała się zachować płynność obrazu w 3 różnych testach graficznych. Valley i Heaven poszły gładko ze średnim wynikiem 35-38 fps-ów. Superposition to już inna historia, będąca dla odbiorcy bardziej koszmarem, aniżeli bajeczną przeprawą (9,81 kl/s).

 

 

Musztrę z wydajności przeżył także procesor. W osamotnieniu zaliczył każdy etap testów Cinebech, a w tym test dla jednego rdzenia, multi-core i test przygotowany dla zintegrowanej grafiki. Koniec końców, poznaliśmy autonomiczną moc obliczeniową jednostki i7-7700HQ.

 

Dysk ADATA jakoś niespecjalnie angażował się do powierzanych zadań, dlatego na deser zostawiliśmy dla niego soft nemesis. I chyba go to zdenerwowało, bowiem w ATTO Disk Benchmark zanotowaliśmy spore spadki wydajności na przestrzeni plików ważących 1 kb – 64 MB. Zarówno zapis jak i ich odczyt nie mieszczą się w zbliżonej skali transferu. Najlepiej sprawdza się w pracy z plikami większymi do 24 MB, uzyskując prędkość zapisu około 507 MB/s, a odczytu 563 MB/s. Dla lepszej oceny wydajności poddaliśmy dysk testowi AS SSD Benchmark, gdzie możemy zobaczyć jak obchodzi się z plikiem o pojemności 1 GB. Interesuje nas zwłaszcza prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego – 505,22 MB/s i 468,53 MB/s.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

3 KOMENTARZE

  1. Sam posiadam ten laptop.
    Miał zaledwie 8 gb ramu , dysk 1 TB , no o karcie nie wspomnę bo jest jak dla mnie świetna tak samo procek.
    Postanowiłem go wzmocnić . Dodałem mu kolejne 8 gb ramu , i dysk m2 który ma 250 GB pamięci .
    Teraz to ten laptop działa jak marzenie .
    Ten kształt , ta klawiatura , wygląda jak dragon , smok , rzuca się mocno w oczy , gry wszystkie mi zapierdzielają ,
    Bateria trzyma mi bardzo długo , masakra , nie oddam go za inny laptop . nawet za tego predatora , czy acera .
    Kupujcie Lenovo legio y520 i wmacniajcie go . Polecam . nie będziecie żałowac

  2. Bardzo dobry sprzęt. Dodatkowo teraz lenovo sprzedaje legiony w pakiecie z premium care. Rewelacyjny pomysł, 5 dni na naprawę w serwisie albo zwrot pieniędzy i naprawiony sprzęt. Plus dla producenta!

  3. Przy dellu nie warty tego aby go obok położyć.Gry jako tako,reszta straszny ślimazara i to niby ma 4 rdzenie.Mam Della o gorszych parametrach i śmiga.Legion z odpaleniem przeglądarki pierdo…. się jakby był lampowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię